Festival za tretje življenjsko obdobje se prične na dan, ko obeležujemo tudi mednarodni dan starejših – 1. oktober – in je največji festival za starejše v Evropi.

Zadnji dan so nastopili tudi učenci 5. b iz OŠ Livada. Predstavili smo ljudske pesmi, plese in otroške igre pod naslovom »Lačni smo, lačni, kje je pa futr…« na odprtem odru.

Tretjega oktobra smo se zbrali zjutraj v šoli, pomalicali in šli proti Cankarjevem domu. V nas je bilo nekaj napetosti in treme. Pod vodstvom učiteljice Natalije in Marjete pa je le-ta kmalu tudi trema izginila.

Nato smo si ogledali še nekaj stojnic, gledališko igro o ekologiji. Spoznali smo tudi pomen zdrave hrane. Obiskali smo stojnico, kjer so nas policisti spraševali o prometu. Ustavile so nas starejše gospe in skupaj smo potelovadili. Čas nas je žal pregnal in oditi smo morali v šolo. Pospremili so nas jesenski sončni žarki.

(Foto in besedilo: Marjeta Bilban)