Pri gospodinjstvu v 6. razredu smo s v preteklih tednih veliko pogovarjali o razvrščanju živil v skupine. Skupine živil smo razdelili v piramido prehrane. Beseda je tekla o pomembnosti ogljikovih hidratov, koliko je pomembno sadje v naši prehrani, enako tako koliko je pomembna zelenjava. Raziskali smo zakaj moramo pri uživanju beljakovinah biti pozorni in na koncu smo se pogovarjali o sladkorju ter sklenili , da tudi tega lahko uživamo, vendar zmerno. Ko je prišel čas za utrjevanje snovi, sva obe učiteljici premišljevali, kako otroke zanimirati, da predelajo snov in se hkrati pri tem zabavajo. SEVEDA! Igra je vedno pravi odgovor! Zato, je naloga za 15.teden bila IZDELAJ DRUŽABNO IGRO – na temo RAZVŠRČANJA ŽIVIL. Če so otroci razumeli nalogo in ali so uživali v utrjevanju snovi, pa presodite sami. Tukaj je nekaj utrinkov.

Učiteljica Vildana Suljić in Petra Urbanc