V četrtek, 15. 11. 2018. smo se četrtošolci odpravili do hiše Jožeta Plečnika, ki je živel v Trnovem. Slavni arhitekt je naš sokrajan.  Učenci so pripovedovali, kar so vedeli o arhitektu Jožetu Plečniku. Ogledali smo si slike nekaterih njegovih del. Spoznali smo poklice preko igre vlog.

Smrketa je bila nadležna stranka. Povedala je, da želi imeti hišo.  Z osnutkom skice pride do arhitekta Amila. Pove, kaj hoče imeti. Skupaj narišeta skico. Arhitekt potrpežljivo sledi željam stranke in naredi načrt.  Nato odide do gradbenikov, predstavi načrt… Smrketa se sreča še z geometri, arhitekti, zidarji, izvajalci  suho-montažne gradnje, pečarji, polagalci talnih oblog, slikopleskarji, tesarji, mizarji… Vsi so veseli, ko odide na oddih v toplice in ji lahko zgradijo hišo.  Nato je sledil odhod iz šole v Plečnikovo hišo. Pred vstopom v hišo smo si ogledali nekaj znamenitosti v Trnovem: KUD France Prešeren, zunanjost Trnovske cerkve, izliv Gradaščice v Ljubljanico. Potem smo vstopili v hišo in si ogledali prostore in pripomočke Jožeta Plečnika.  Imeli smo delavnice pod vodstvom vodičev. Izdelali smo svojo stavbo in razložili, kaj smo zgradili. V lepem sončnem dnevu smo se sprehodili do šole.

(Besedilo in foto: Marjeta Bilban)