Zjutraj vsi zaspani, ker ponoči razigrani, smo red kalili. Se komaj umili. Na zajtrk smo hiteli, obilo hrane smo imeli.  Z vrtnarko Natašo v parku smo se veliko naučili, bomo tudi mi rastline gojili. Potem je sledil pouk in ustvarjanje, »z duhci po sobah« pregovarjanje. Čudežno so izginjale stvari, se to le četrtošolcem godi. Stvari so se izgubile, se s krempljev duhcev rešile. Ko smo pospravili svoje stvari, duhcev več ni. Ocene sob nam povedo, da z našim redom nekaj narobe je hudo.  Po kosilu smo počivali, v igrah, ležanju uživali. Nato je sonce posijalo, nas na obalo je pognalo. Tam po vodi smo hodili, se s slano vodo umili. Lupinice polžev in školjk na kupe je ob obali, mi pa smo jih dolgo iskali. Pri pouku sedimo, se o školjkah učimo. Ura neumorno tiktaka, pripravljena za plavanje torba je vsaka. Nekomu je uspelo, da je perilo za kopanje v sušilnici je obviselo. Ko je na bazen prišel, kopalk ni imel. Po igrah v bazenu, v sončnem vremenu, na večerjo okusno smo hiteli, potem pa so nam film zavrteli. Zajčki so nas tako prevzeli, da smo z njimi v svet domišljije se povzpeli. V boju za ljubezen vse od sebe so dali, mi pa tudi malo zajokali. V hiško smo prispeli, se umivati začeli. Pod tuš in uredit zobe, to nam hitro od rok zdaj gre. Nato še malo poklepetamo in si pozdravček za lahko noč podamo. V sobi trenutno se sliši še otroški glas, mi pa za danes, poslavljamo se  od vas.

Učenci 4. a in 4. b, učiteljici Marijana, Marjeta, učitelj Jože, Andrej, Mitja in Aleš