Minil je še en dan tukaj na »Čebelici«. Preživeli smo ga lepo. Dopoldan smo se urili v spretnostih z žogo, ko pa se je malce otoplilo, smo odšli v gozd. Tam smo se naučili zakuriti čisto pravi ogenj. Nabrali smo dračje in veje v bližnjem gozdu, jih znosili na kurišče in tam zakurili. Prav ponosni smo bili na to, da nam je uspelo zanetiti ogenj. Nato smo odšli na slastno kosilo in kratek počitek. Potem pa smo se zopet odpravili v gozd. Škratku Čatežu, po katerem je kraj Čatež dobil ime, smo izdelali hišice iz naravnih materialov, ki smo jih nabrali v gozdu. Kako smo uživali! Nabirali smo veje, vejice, mah, listje in ustvarili prijetne domove malemu škratku. Seveda je bilo med delom potrebnega veliko načrtovanja in medsebojnega sodelovanja. Pa saj tega se moramo naučiti za življenje, še kako nam bo prišlo prav. Po večerji smo se prelevili še v gledališke igralce in po skupinah s pantomimo prikazali nekatere znane pravljice.

Sedaj pa je čas za nočni počitek, da bomo jutri polni energije pripravljeni za nove pustolovščine.

Učiteljici Nataša in Danijela z vašimi otroki