Skupaj_do_zdravih_prehranskih_navad_letak_A5_splet Skupaj_do_zdravih_prehranskih_navad_letak_A4_tiskanje

Na NIJZ-u so pripravili obvestilo z osnovnimi informacijami o prenovljenih prehranskih smernicah v VIZ za starše.

Prilogi obveščata starše in skrbnike o novih prehranskih smernicah, ki bodo v šolskem letu 2024/25 veljale v vzgojno-izobraževalnih zavodih v Sloveniji. Te smernice, potrjene s strani slovenskih pediatrov in dietetikov, spodbujajo zdravju in okolju prijazno prehranjevanje, s poudarkom na lokalni, sezonski in minimalno predelani hrani. Starši ste pozvani, da podpirate te smernice tudi doma, saj prehranjevalne navade v otroštvu močno vplivajo na zdravje v odrasli dobi. Sodelovanje med šolo in domom je ključno za uspešno navajanje otrok na uravnoteženo prehrano in zmanjšanje odpadne hrane.