Delovna sobota je bila za učence prve triade eko obarvana. Eko dan smo preživeli ob različnih aktivnostih. Učenci 1. a razreda so se odpravili na opazovalni sprehod do Botaničnega vrta, nato pa so obiskali še Ljubljanski grad. Med potjo so opazovali spremembe v naravi spomladi, v razredu pa so izdelali še igro »Spomin« s znanilci pomladi. 1. b razred je iz odpadne embalaže ustvaril lopatke za igro v peskovnike ter zalivalke za uporabo na šolskem zeliščnem vrtu. Nato so pripravili še čajanko in zdrav namaz iz skute in redkvic.

Drugošolci so prav tako obiskali Botanični vrt. Opazovali so spremembe v naravi ter delo ljudi na vrtovih.

Tretješolci pa so si nadeli rokavice, v roke vzeli vreče za smeti ter se odločili očistiti okolico šole. Pohvalno. Prav tako so izdelovali opozorilne piktograme za pravilno ravnanje z vodo, papirnatimi brisačami, odpadki sodijo v koš, stranišče ni igrišče in električno energijo. Vsi skupaj pa smo na koncu izkoristili čudovit sončen dan tudi za igro na svežem zraku. (Besedilo: Nataša Marjanovič, foto: Nataša Marjanovič, Marjeta Bilban)