Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto in Slavistično društvo Dolenjske in Bele krajine je povabilo učenke naše šole skupaj z mentoricama na odkritje novega lista Rastoče knjige. Hkrati je bil to tudi zaključek literarnega natečaja poezije in kratke proze Slavističnega društva Dolenjske in Bele krajine in plakatni natečaj.

Dan smo začele ob štirih popoldan, ko smo se s kombijem odpeljale iz Ljubljane. Sprehodile smo se ob reki Krki, si ogledale vodnjak na trgu, ki ga je slovenski pesnik Kette opisal v pesmi Na trgu. Posladkali smo se s sladoledom. Srečali smo Denisa, ki se je šolal v Banja Luki pri naši knjižničarki. Prireditev je potekala na prostem. Emana Zorić se je predstavila s pesmijo Reka čustev. Plakat Reka čustev so oblikovale učenke: Sanela Hamzić, Mila Podraščanin, Zerina Bečkanović in Emana Zorić. Mentorici sta bili Natalija Veselič Martinjak in Barbara Hanuš. Na prireditev je prišla tudi naša draga, žal bivša pomočnica ravnatelja, Andreja Miketič. Bili smo je zelo veseli. Srečanje je bilo polno čustev in obudili smo spomine, ki smo jih oblikovali nekoč na Livadi. Slavnostni govornik je bil akademik dr. Milček Komelj, doktor umetnostnozgodovinskih znanosti, podpredsednik SAZU in častni občan Novega mesta, katerega verzi so obogatili nov list Rastoče knjige Novo mesto. Program so oblikovali nagrajenci letošnjega literarnega natečaja in mladi glasbeniki.  Učenke so prejele priznanja in praktična darila. Po prireditvi smo imeli zakusko in prijeten klepet ob sladki pijači. (Foto in besedilo: Marjeta Bilban)