V četrtek, 4.2.2016, smo na OŠ Livada cel dan posvetili prihajajočemu kulturnemu dnevu. Šolski dan se je pričel tako, da smo se razdelili v skupine, katerih naloga naj bi bila odkrivati in pripraviti predstavitve šeg in običajev na Slovenskem, poudariti slovensko ljudsko izročilo, geografsko raznolikost, zgodovinsko poreklo, skratka, kulturno in naravno dediščino naše »kokoške«. Prve tri šolske ure smo pošteno zavihali rokave ter tako pripravljali material za predstavitev, ki je sledila 4. šolsko uro. Vsi smo se zbrali v jedilnici in drug drugemu predstavili naše delo. Učenci pevske skupine so nam zapeli cel venček slovenskih ljudskih pesmi, skupina ustvarjalne delavnice pa se je med nami sprehodila v maskah. No, pa tudi kuharska skupina ni pozabila na nas, saj nas je »pocrkljala« s slastnimi krofi , miškami in okusnimi kroglicami. Na koncu dneva smo odšli v telovadnico in se pošteno ogreli: pod vodstvom našega plesnega učitelja Aleša smo zaplesali polko.
Dan je odlično uspel. Spoznali smo veliko novih informacij glede kulturne in naravne dediščine naše države.

Meta Rogelj, OŠ Livada