V torek, 14. 4. 2020, smo imeli tretješolci naravoslovni dan na daljavo. Svoj čas smo posvetili  vrtu, ki je pred našim domačim pragom ali v naši bližnji okolici. Nekateri so ga imeli samo v  sliki in besedi. Ogledali so si risanke, ki so povezane z vrtom. Lahko so prebrali zgodbico Vrt, avtorja Arnolda Lobela. Vsebine so nas popeljale na vrt. Podrobno smo si ogledali vrtnine, živali v vrtu in okoli njega. Otroci so izbirali med različnimi pripomočki, posnetki in nalogami. Na koncu so otroci in starši  3. b razreda izdelali svoj vrt iz materialov, ki so jim doma na voljo. Že isti  dan so pridno pošiljali fotografije svojih izdelkov. Ustvarjali so iz papirja, kartona, volne in vrvice. Fotografije izdelkov povedo, da je v 3. b veliko nadarjenih vrtnarjev in krajinskih arhitektov. Verjetno se še spomnite naših nenavadnih zgradb iz meseca marca. (Besedilo: Marjeta Bilban, foto: starši in otroci 3. b)