V torek, 22. 11. 2022, nas je Društvo upokojencev Trnovo povabilo na nastop. Na vabilo smo se odzvali vsi učenci 4. b. Bili smo zelo veseli. Pa tremo smo tudi imeli. A vseeno, komaj smo čakali, da je ura tri popoldan odbila, ko je skupina nastopajočih na avtobus krenila. Medtem, ko smo čakali na avtobus in se spraševali, zakaj ni snega. Bil je napovedan. Spremljal pa nas je dež. Pred nastopom smo imeli pozicijsko vajo. Ob prihodu na mesto prireditve so nas toplo sprejeli člani društva.  Bili smo vedno bolj na trnih. Nastop se je bližal. Učiteljica Eva in Marjeta sta nas opogumljali z dihalnimi vajami in besedami, da zmoremo. Nastopajoče je pozdravil tudi predsednik DUT Mirko Jarc. Bili smo četrti na vrsti. Všeč so nam bili Marostarski Štolpci. Ob njihovem glasbenem nastopu smo zaplesali. Pevski zbor DU Trnovo pa nas je obogatil s svojim pevskim nastopom. Zapeli so slovenske ljudske pesmi. Tudi pesnica Nada Mihelčič je predstavila avtorske pesmi. Za zaključek smo imeli zakusko v preddverju dvorane. Postregli so nas s pico in sokom. Domov pa smo odnesli sladko nagrado, ki smo jo pojedli naslednji dan. Počakali smo starše otrok, ki so prišli po njih na mesto prireditve. Šest otrok pa se nas je odpravilo peš proti šoli. Pogovarjali smo se o vtisih iz prireditve. Natan je rekel, da je bilo zelo »fajn«, da si želi še takih doživetij. Zaupamo pa vam lahko, da smo tako dobro nastopili, da so nas povabili k sodelovanju še v naprej. Seveda se bomo odzvali. Hvala tudi gospodu ravnatelju Goranu Popoviću, da je izbral ravno nas. (Foto in besedilo: Marjeta Bilban)