OŠ Livada Ljubljana se je udeležila MEPI foruma v Celju. Osemnajst inštitucij je dobilo MEPI licenco. Med njimi je tudi naša šola. Na slavnostni podelitvi so bili prisotni častni gostje: Boštjan Šrot, župan mesta Celje, Andreja Anžur Černič, direktorica MEPI v Sloveniji in Sandi Češko, slovenski podjetnik, ki so nam izročili priznanje.V prihodnjem šolskem letu bo na naši šoli stekel program MEPI (Mednarodno priznanje za mlade). Učenci ste vabljeni, da se prijavite. Z vami bosta koordinatorica in mentorica MEPI (Natalija Veselič Martinjak in Marjeta Bilban).

Kaj je MEPI?

Zasnova programa temelji na osebnem izzivu. Dostopen je vsem mladim od 14. do 25. leta. Sestavljen je iz štirih področij (služenje oz. prostovoljno delo, odprava, veščine in rekreativni šport) na treh stopnjah (bron, srebro, zlato).Vsak napreduje po lastnih zmožnostih in tekmuje le sam s seboj. Danes je program prisoten v več kot 140 državah. (Besedilo in foto: Marjeta Bilban)