V četrtek, 11. 9. 2019 smo imeli v mali telovadnici obisk. Prišla je plesalk iz plesne šole Kazina. Učence tretjih, četrtih in petih razredov je naučila ples za leto 2019 v okviru projekta »Diham ples«. Zabavali smo se, ko smo plesali najprej fantje, dekleta pa so nas opazovala. Nato so dekleta plesala in fantje s ploskanjem dodajali ritem. V torek, 17. 9. 2019 smo se odpravili na Kongresni trg v Ljubljano. Tam smo se pridružili kar nekaj prijavljenim šolam iz Ljubljane. Sodelovale so tudi srednje šole. Zadonela je glasba in smo zaplesali. Vsi na enkrat v ritmu glasbe. Po prireditvi smo poskrbeli, da smo se sprehodili. Bilo nam je zelo vroče. Vsem je na misel hodilo minulo poletje, bazeni, morje, reke… Ohladili pa smo se v razredu. Spili smo vodo, pijačo, ki smo jo imeli s seboj. Zadnjo uro pouka smo preživeli ob branju in slikanju. Zunaj pa nas je pozdravljalo toplo pozno poletno sonce. (Foto in besedilo: Marjeta Bilban).