Zjutraj ste nas starši pospremili do avtobusa. Malo smo zamujali zaradi dežja. Po polurni zamudi smo se le na pot podali. V deževnem dopoldnevu smo se odpeljali najprej do počivališča Ravne, kjer smo pojedli malico. Nato smo šli v Luko Koper. Ogledali smo si tri bazene, pa avtomobile in lesene dile. Imeli smo krasnega vodiča, gospoda, ki veliko ve, pa nam to v smehu pove. Možje  v belih kostumih so nas pozdravili, ko smo se pri ruskih bananah ustavili. Kako avto odpeljati, moraš matematik postati. Ključ vsak novi avto ima, a odpeljat se ga kar tako ne da. Šofer naš bil je vesel, dokler volan v rokah je vihtel. Natančno avtobus vodi nazaj, dom Rakovica, pozdravlja nas zdaj. Nato smo se ustavili, kjer smo se na hitro za plavanje pripravili. Prtljaga je kar na tleh obležala, nas do konca plavanja počakala. Pa nato še hitro na kosilo, se nam danes na veliko, je mudilo. Po kosilu smo se v sobe vselili, ime skupini ukrojili. Pa še za večerni nastop se pripravili in se na pouk in malico odpravili. Potem pa hitro po kopalno opremo, že hitimo, ker na plavanje gremo. Po večerji pa smo se četrtošolci v igralce in pevce prelevili, na oder pred učit’le smo stopili. Malo smo se nasmejali, ampak verjemite, vse od sebe dali. Komisija je točke delila, se v ocenjevanje poglobila. Držali smo se za roke in stiskali pesti, kateri po vrsti smo mi. Rezultati so kmalu bil jasni, seveda… vsi mi smo krasni. Po prireditvi še v kopalnico zavili, se umili…. Malo poklepetali in pozno zaspali.

Iz Debelega rtiča vas prav lepo pozdravljamo in se za danes poslavljamo: učenci 4. a in 4. b, učiteljici Marijana, Marjeta, učitelj Jože, Andrej, Mitja in Aleš