V torek, 3. 3. 2020, smo imeli učenci 3. razredov arhitekturno obarvan dan. V šoli smo z dramatizacijo spoznali, kaj vse je potrebno od nakupa zemljišča do vselitve v zgrajeno hišo. V pomoč nam je bila Smrketina hiša. Nasmejali smo se sošolcem. Ko je bila hiša zgrajena, pa nam jo je vzela Smrketa, ker nismo »odplačevali« kredita. Zdaj samo gledamo, kako se ima nova stanovalka prijetno v zgrajeni hiši. Po igri vlog smo si ob slikah ogledali Plečnikova dela in jih poimenovali. Ogledali smo si tudi njegovo sliko. Nato smo odšli peš do Plečnikove hiše. Med potjo sta nas spremljala dež in sonce. Med sprehodom smo srečali učiteljici Marijano in Ivo z učenci 3. a. Prijazno smo se pozdravili in odhiteli naprej. V muzeju smo se razdelili v dve skupini. Ogledali smo si hišo v kateri je ustvarjal naš arhitekt Jože Plečnik, ki je živel ob Trnovski cerkvi. Spoznali smo njegovega hišnega ljubljenčka. Psu je ime Sivko. Po ogledu smo bili gradbeniki in arhitekti. Zgradili smo objekt z lesenimi kockami, ki so nam jih ponudili tamkajšnji vodiči. Bili smo pohvaljeni. Na poti domov smo bežali pred kapljicami dežja. Uspelo nam je. Zahvalili smo se učiteljici Lei za spremstvo in odšli na kosilo. Po kosilu smo narisali načrt svoje sobe. (Foto in besedilo: Marjeta Bilban)