BUČARIJADA 2011

V četrtek, 27.10.2011, je na osnovni šoli Livada Ljubljana potekala že tradicionalna Bučarijada. V sklopu le te pa so potekale delavnice Strašilka Motovilka. Vse skupaj se je začelo ob 16:30 uri. Že na samem začetku, torej na vstopu v delavnice, so nas pričakale dobrote iz bučk, ki so ji pripravile učiteljice, knjižničarka in pedagoginja. Saj veste, da pravi pregovor: ”Prazna vreča ne stoji pokonci.” Okrepčani obiskovalci so se nato razporedili po delavnicah, v katerih so imeli naslednje aktivnosti: izdelovanje jesenskega drevesa, bučk lučk, strašila iz slanega testa in odtisov listov, veverice iz papirja in jesenskih plodov, ogrlice in zapestnice iz naravnih materialov, duhcev, barvanje bučke ter izdelovanje okvirja za sliko iz naravnega materiala. Pohvala gre pa tudi staršem, ki so pripeljali svoje otroke in skupaj z njimi ustvarjali v delavnicah.

Vse delavnice so se zaključile ob 18:00. Z obiskom smo bili zelo zadovoljni. Svoje vtise s tega dne, pa so učenci zapisali in jih lahko preberete spodaj. Da pa vam bo še bolj jasno, kako ”fajn” je bilo in da naslednje leto ne boste zamudili tega dogodka, vam prilagamo nekaj slikovnih utrinkov posameznih delavnic.

1.A

”Meni je bilo dobro. Všeč mi je bilo, da sem izdelal pajka.” ( Edvin)

”Meni je bilo lepo, ker sem izdelala veseli listek in zapestnico iz testenin.” ( Melina)

”V vsaki učilnici posebej mi je bilo všeč. Izdelala sem svečko. To mi je bilo posebej všeč.” (Melisa)

”Meni je bilo všeč. Ker sem izdelala veverico, netopirja in pajkca.” (Veki)

”Meni je bilo všeč, ko sem izdelal pajka.” (Marko)

2.A

”Všeč mi je bila delavnica, kjer smo izdelovali veverice.” ( Maria Lazić)

”Vse mi je bilo všeč. Bučni namaz je bil zelo dober.” ( Edis Kuduzović)

”Bilo je veliko delavnic. Naredila sem veliko lepih izdelkov.” (Milica Pekez)

2.B

”Všeč so nam bile delavnice in hrana. Lepo je bilo, ker smo lahko hodili iz razreda v razred skupaj s sošolci, starši, bratci in sestricami. Najbolj zanimive delavnice so bile: duhci, netopirčki, strašila, svečke in ogrlice.” (zapisala Marjeta Bilban po pripovedovanju učencev)

3.A

”Na bučarijadi mi je bilo zelo všeč. Delal sem veliko izdelkov. Tudi sestrica je naredila izdelek.”

”Na bučarijadi sem izdelal okvir in pobarval bučo.” ( Igor)

”Na bučarijadi mi je bilo zelo fanj.” (Dženis)

4.A

”Delavnice so mi bile všeč, ker smo veliko ustvarjali.” ( Tanja Vasilič)

”Veliko dobrega smo pojedli.” (Amra Durazović)

”Hrana je bila odlična, izdelali smo lepe izdelke.” ( Sara R.)

”Bilo je lepo, ker smo se igrali, jedli in ustvarjali.” ( Aldina H.)

”Všeč mi je bila domača marmelada in različne delavnice.” ( Damjan J.)

”Bilo je super. Srečala sem sošolke in z njimi skupaj ustvarjala.” ( Hana A.)

5.A

”Na bučarijadi je bilo zelo lepo in zanimivo. Jaz sem delala veliko stvari. Tudi hrana je bila zelo dobra.” (Sanela Popovska)

”Všeč mi je bilo, ko sem naredila zapestnico iz testenin. Na bučarijadi so bile najrazličnejše delavnice.” (Miglena)

”Najboljše so mi bile suhe slive in izdelovanje zapestnic in ogrlic pri učiteljici Živi.”( Vukašin)