V sredo, 5. 2. 2020, smo imeli učenci od prvega do četrtega razreda kulturni dan. Odpravili smo se v Cankarjev dom. Četrtošolci so si ogledali opero Snežna kraljica. Učenci od 1. do 3. razreda pa smo obiskali prireditev Afriški živalski raj. Tretješolci smo v šoli spoznavali vrste gledališč, vrste lutk in poklice v gledališču. Ob tem smo spoznali, kako nastane gledališka predstava, kako pripraviti rekvizite in sceno ter kako si lahko ustvarimo kostume. V 3. b smo izdelali prstne lutke. Pripravili smo mini gledališče. Delo je potekalo po skupinah. Svojo predstavo smo pokazali svojim sošolcem v razredu. Spomnili smo se tudi na bližajoči se slovenski kulturni praznik. Učenci so zapeli himno. Povedali so pravila obnašanja ob poslušanju himne. Videli smo slike iz življenja Prešerna in slikanice njegovih znanih pesmi. Prebrali smo si pesem Povodni mož. Pred odhodom smo ponovili pravila kulturnega vedenja v gledališču in avtobusu. Nato smo se odpravili  v Cankarjev dom. Ogledali smo si predstavo Afriški živalski raj. Bila je zanimiva, ker so v njej nastopili otroci. Uživali smo v petju, živi glasbi in plesu. Po predstavi smo se odpeljali v šolo in po kosilu odšli v sončen dan. (Foto in besedilo: Marjeta Bilban)