V četrtek, 29. 9. 2022, so nam dopoldan polepšali tekači, ki so tekli v imenu miru. Pritekli so iz Italije v Slovenijo. Prihajajo iz različnih držav: Italije, Slovaške, Ukrajine, Anglije, Češke, Mehike… Na našo šolo so prinesli plamenico. Z nami so bile tudi učiteljice iz Novega Sada, ki so te dni na izmenjavi na naši šoli. Gostom smo pripravili dobrodošlico v obliki kratkega programa. Nastopili so tolkalci z učiteljico Hano. Spregovoril je tudi naš g. ravnatelj Goran Popović. Povedal je, da smo dober primer, kjer se mir lepo drži. Na naši šoli se prepletajo različne kulture. Po šolskih hodnikih se sliši kar 18 različnih jezikov. Saj učenci in zaposleni prihajamo iz 27 različnih držav. Igrali smo se igro od kod prihajajo. Ker smo zmagali so nam tekači zapeli pesem. Z nami so se pogovarjali v angleškem jeziku. Moramo pa povedati, da je bila ena tekačica tudi iz Slovenije. Nato smo se umirili z »mini« meditacijo. Tako je kljub dežju v naša srca posijala svetloba. Med nami je bilo veselje in pričakovanje, ko smo si podajali plamenico. Poslovili smo se od tekačev in šli na rekreativni odmor po razredih. (Foto in besedilo: Marjeta Bilban)