V četrtek, 21. 3. 2019 smo na naši šoli gostili prav posebne goste. Na okrogli mizi projekta Izzivi medkulturnega sobivanja z naslovom Umetnost kot orodje pri premagovanju stisk otrok priseljencev, smo se pogovarjali umetnosti v šoli.  Bila je namenjena učiteljem likovne in glasbene umetnosti, učiteljem razredne stopnje, svetovalnim delavcem, učiteljem, ki svoj predmet doživljajo kot delček umetnosti. “Namen umetnosti je, da izpere vsakodnevni prah iz naših duš.” Pablo Picasso

Sodelovale so gostje dr. Katarina Habe, mag. Špela Loti Knoll, Hana Mačkovšek, pevka, profesorica glasbene umetnosti in petja (OŠ Livada, Ljubljana in British International Music School Ljubljana), dr. Albinca Pesek, mag. Tanja Rudolf, mag. Irena Valdes. Okroglo mizo je povezovala Slađana Jović Mićković. Nastopili so tudi učenci s svojim glasbenim prispevkom. Na koncu srečanja smo razglasili zmagovalce likovnega natečaja »JA, ENAKOST«. Na natečaj so bili povabljeni učenci OŠ Livada, OŠ Bičevje, OŠ Škofljica, OŠ Martina Krpana, otroci Vrtca Trnovo ter dijaki Srednje poklicne strokovne šole Bežigrad.

Nagrajeni izdelki so bili od avtoric: Hijadete Dizdarević, OŠ Livada Ljubljana, Tjaše Erjavec, OŠ Škofljica in Emane Zorić, učenka tudi OŠ Livada. (Foto in besedilo: Marjeta Bilban)