V ponedeljek, 5. 9. 2022 smo dobili zanimiv obisk. Obiskala nas je prava plesalka iz plesne šole Kazina. Ime ji je bilo Brina Vadnjal. Prelevili smo se v ptičke. Natančneje v črne kose. Plesali smo na glasbo »Pleši, pleši črni kos«. Čas je zelo hitro minil. Mi bi še plesali, a je morala gospodična še v prvi, drugi in peti razred. Veslo smo plesali ples vse do prireditve Živim in diham ples.

V torek, 20. 9. 2022, smo se učenci razredne stopnje, peš odpravili na Kongresni trg. Udeležili smo se prireditve Živim in diham ples, ki smo jo že nestrpno pričakovali. Tam so nas pričakale plesalke plesne šole Kazina. Odšli smo na plesišče, kjer smo se ogreli in nato zaplesali skupaj z učenci ljubljanskih osnovnih in srednjih šol. Ponovili smo stare plese. Pokazali smo letošnji ples in se naučili čisto nov ples. Bili smo lačni in žejni. Hvaležni smo bili staršem, da so nam pripravili manjši prigrizek in pijačo. Vreme je bilo kot naročeno. Toplo sonce nas je spremljalo tudi na sprehodu do šole. V šoli smo se igrali z baloni, ki smo jih dobili od plesne šole Kazina za nagrado. (Foto in besedilo: Marjeta Bilban)